Spordiüritused

Lüganuse valla spordiüritused leiad kalendrist.

2019

XXXVIII Püssi Seeriajooksu juhend

Registreerida saab igal võistluspäeval võistluskeskuses kohapeal või kasvõi kõikidele etappidele korraga SIIN: http://bit.do/eMuk3

Püssi Seeriajooksu 26. aprilli 2019 I etapi (Jüriöö jooks) tulemused

______________________________________________________________________________________

Eesti omavalitsuste talimängud 2019

2. ja 3. märtsil osales Lüganuse valla esindus 35. Eesti omavalitsuste talimängudel. Võistluspaikadeks olid Kadrina, Rakvere, Kiviõli Seikluskeskus ning Pariisi suusarajad.

Meie sportlased võistlesid järgmistel aladel: murdmaasuusatamine, mäesuusatamine (mäesuusk ja lumelaud), juhtide võistlus, male, kabe ja ujumine.

Parimad tulemused saavutati kodumäel: mäesuusavõistlustel saavutas Käbi Kreisman naiste arvestuses 3. koha ja lumelauas Gerel Atheron Normak naiste arvestuses 1. koha. Lisaks oli mitmeid tugevaid kohti esikümnes nii suusas kui lauas. Kokkuvõttes sai Lüganuse vald sellel alal 4. koha 28 omavalitsuse seas.

Murdmaasuusatamises oli väljas ligikaudu 20 sportlast. Võisteldi nii individuaaldistantsidel kui ka teatevõistlustes. Kõige parema tulemuse eest hoolitses Tomas  Kaurson, kes sai meeste 10 km distantsil 8. koha. Kokkuvõttes olid Lüganuse valla suusatajad 12ndad 36 omavalitsuse seas.

Males oli vald esindatud kahe võistkonnaga, kellest üks saavutas 6. ja teine 11. koha 20 esinduse seas. Samuti oli väljas ka kabe võistkond, kes saavutas 20 omavalitsuse seas 17. koha.

Esmakordselt olid Lüganuse vallast esindatud ka ujujad. Kuna võistlejaid oli 4, siis suurt tulemust tulla ei saanudki, aga poisid andsid oma parima ning ladusid vundamenti järgmisteks võistlusteks.

Traditsiooniliselt on talimängudel kavas ka juhtide võistlus, mis koosneb kolmest alast. Seekord õhupüstolist laskmine, golfi mängimine simulaatoril ja ronimisseinal ronimine. Kokku võistles 33

omavalitsusjuhti,  7 naist ja 26 meest. Lüganuse valda esindas volikogu esimees Risto Lindeberg, kes saavutas golfis 4., laskmises 5. ja ronimises 15. koha. Lõpptulemuseseks tubli 7 koht 26 mehe seas.

Kokku osales talimängudel 50 omavalitsust. Üldarvestuses saavutas Lüganuse vald 12. koha, suurvaldadest (üle 8000 elaniku) aga seitsmenda koha.

2018

Fotogalerii Püssi seeriajooksu VI etapist ja lõppüritusest.

Püssi seeriajooks  on Lüganuse valla spordielu toredaks traditsiooniks, mis on kestnud juba üle veerand sajandi.
Püssi Puitlaastplaatide tehase tublide sportlaste eestvedamisel alguse saanud linnajooks kasvas üle populaarseimaks ja tuntuimaks maakondlikuks spordiürituseks. Jooksude sari algab kevadel ja lõpeb sügisel. Seeriajooksu etapid toimuvad erinevates kohtades Püssis ja selle ümbruses, kaasates kogu Ida-Viru maakonna spordisõpru.

Aasta jooksul võtab seeriajooksust osa kokku ligi veerand tuhat osavõtjat, parimatel aastatel küündis osavõtjate arv poole tuhandeni. Traditsiooniliselt saab iga seeriajooksust osavõtja vimpli. Üldkokkuvõttes parimaid autasustatakse karikate  ja auhindadega. Kõik etapid läbinud jooksjad saavad sarja lõppedes meene. Seeriajooksu lõpetamine toimub pidulikult kultuurimajas, kus pealtvaatajatele näitavad oma meisterlikkust  linna tantsukollektiivid.

Jalgrattamatk

Püssi linnas on traditsiooniks saanud iga-aastane jalgrattamatk, mida on korraldatud juba 2000-ndast aastast alates.

Jalgrattamatk läbib naaberomavalitsusi ning on kõikidele jõukohane. Traditsiooniliseks auhinnaks on matkal jalgratas, mis loositakse välja kõigi osavõtjate vahel.

Eesti omavalitsuste talimängud 2018

Eesti omavalitsuste talimängud toimusid 03. ja 04. märtsil 2018 Väikesel -Munamäel, kus osales ka Lüganuse valla mäesuusa tiim.

Talimängude esimesel võistluspäeval saavutas mäesuusatamises naiste arvestuses esikoha Lüganuse valla koolitüdruk Käbi Kreisman.

Teisel võistluspäeval saavutasid lumelauasõidus noorteklassis tüdrukutest I koha Kerttu Filippov ning II koha Gerel Atheron Normak, lumelauasõidus noorteklassis noormeestest saavutas I kohta Robin Põld.
Murdmaasuusatamises  saavutas M50 klassis III koha Sergei Borissov.