« Tagasi

Eesti Punane Rist viib läbi koolitusi, mille märksõna on kvaliteet

Esmaspäeval 14.11.2022.a toimus vallavalitsuses kohtumine Eesti Punase Risti (EPR) Ida-Virumaa Seltsi koordinaatori Jaana Vahtrasega. Kogukondlik hoolimine ja üksteise abistamine on väga oluline, seda eriti kui abi on elukriitiline. Rääkides esmaabist on numbrid Eestis kahjuks üsna kurvad. Kiirabistatistika näitab, et elukriitilistel hetkedel minnakse appi vaid 1/3 juhtudest, mida on kindlasti liiga vähe. See number võiks ja saaks olla palju suurem, kui inimesed oskaksid esmaabi anda. Eesti Punane Rist viib läbi koolitusi, mille märksõna on kvaliteet - iga inimene, kes koolituse läbib oskab aidata.

Vallavanem Marja-Liisa Veiser leidis kohtumisel, et esmaabikoolitused, mida Eesti Punane Rist pakub oleksid väga vajalikud ka Lüganuse valla koolide ja lasteaedade personalile ning miks mitte kõigile vallakodanikele, keda see kõnetab.

Personalile esmaabi koolituse korraldamise vajadusel palun võtke ühendus Ida-Virumaa Eesti Punase Risti kordinaatoriga Jaana Vahtrasega +372 53854152, idavirumaa@redcross.ee, aadressil Rakvere 16, Jõhvi.