« Tagasi

Lipupäeva tähistamine

Heiska riigilipp

Seoses lipupäeva piduliku tähistamisega kuulutas Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit välja laste ja noorte luule- ja joonistusvõistluse, mille sisuks on Eesti lipu oma pere, kodu, isamaa ilu ja võlu kajastamine. Parimaid tunnustatakse 4. juunil, Eesti lipu päeval. Tunnustust leidnud töödest valmib trükis, mida esitletakse Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva 30. aastapäeval. 

Žürii hindab esitatud töid järgmistes vanuserühmades: eelkooliõpilased, 1.-4. kl, 5.-7. klass, 8.-10. kl ja 11 -12. kl õpilased/ kutsekoolide õpilased. 

Konkursile esitatavate joonistuste tehnika ja luulevorm on vaba. Joonistusi võib esitada mõõtudes A3 või A4. Kõigile esitatavatele töödele lisada nimi, vanus, klass ja kontaktandmed. Juhendaja olemasolul ka juhendaja nimi.  

Võistlustöid ootame 17. maiks Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu postiaadressile Keskväljak 1, 41594,  Jõhvi või meiliaadressile ivol@ivol.ee. Lisainfo tel 520 0943 Erika Kõllo või meiliaadressil erika.kollo@rahvakultuur.ee. 

Seoses lipupäeva piduliku tähistamisega ootab Lüganuse Vallavalitsus Sinu ja Sinu esivanemate lugusid ja fotosid esimese Eesti Vabariigi aja Eesti lippudest. Otsime teavet ja fotosid tänaseni säilinud ja alles hoitud esimese Eesti Vabariigi aja Eesti lippudest. 

Hea Lüganuse valla elanik! Jaga meiega Isamaa sinimustvalge ilu ning saada hiljemalt 17. maiks oma lipu lugu ja/või infokilluke lipust koos oma kontaktandmetega  piirkonna raamatukogule või rahvamajale.