« Tagasi

SeiklusFest Ida-Virumaal 26.-28-09.2020

26.-28.09.2020 toimub Ida-Virumaal Eesti esimene kolm päeva kestev festival aktiivsetele inimestele – SeiklusFest. Ürituse missioon on tutvustada Ida-Virumaad kui rohkete aktiivsete tegevustega "Seiklusmaad". Seigelda saab Eesti Kaevandusmuuseumis, Aidu karjäärialadel ja Kiviõli Seikluskeskuses. SeiklusFestil leiad palju ägedaid seiklusi nii maa alt, mäe otsast, vee pealt, puude latvadest, metsadest, rabadest, tehismaastikelt ja isegi asulatest. Seiklusi jätkub nii suurtele kui väikestele, nii seiklusharrastajatele kui ka esimest korda uudistajatele. Festivalile on oodatud üksikkülastajad, pered, sõpruskonnad ja kollektiivid.

SeiklusFesti lugu

Seiklusmaa on paik kus on Eesti kõige ägedamad seiklused ja Eesti kõige seikluslikum piirkond. See bränd on saanud tunnustuse Eesti turismiprofessionaalidelt (ETFL, 2018) ja turistidelt. Paraku pole maakonnal senini vastavat tunnusüritust. 2019.aastal esitas Alutaguse Matkaklubi Ida-Viru Turismiklastri ettepanekul projekttaotluse Integratsiooni Sihtasutuse taotlusvooru „Ida-Virumaa ettevõtlust edendavad spordi- ja kultuuriüritused". Integratsiooni Sihtasutuselt saamime toetust SeiklusFesti käivitamiseks, eelkõige suursündmuse kontseptsiooni väljatöötamiseks  ja turundustegevuseks.

SeiklusFesti eesmärk

Kõrge korraldusliku kvaliteediga kestliku turismi põhimõtteid rakendava seiklus festivali korraldamise kaudu Ida-Virumaa kui suurepärase, põneva ja ainulaadse sihtkoha turundamine ja tutvustamine nii sise- kui ka välisturistidele. 

Näiteid SeiklusFesti tegevustest, mis sobivad hästi tiimidega osalemiseks:
TÄISKONVEIER: allmaa-, tõukeratta-, jalgsi-, maasturi-, kanuu-, paadi- ja seiklusraja retk 6 tunnise seiklusena. SeiklusFesti erihind 67.- eurot, tavahind 135.- eurot
POOLKONVEIER: allmaa-, tõukeratta, -jalgsi- ja maasturi retk 4 tunnise seiklusena. SeiklusFesti erihind 37.- eurot, tavahind 79.- eurot
MINIKONVEIERID: kanuu- ja jalgsi; jalgsi- ja tõukeratta; safari ja allmaaretked 2 tunnise seiklusena. SeiklusFesti erihind 21.- eurot, tavahind 51.- eurot.

Kõik tegevused SeiklusFestil on soodushinnaga!

Eraldi erinevaid tegevusi:
• Kanuu-, paadi-, jalgsi-, maasturi-, räätsa-, tõukeratta-, FATratta-, looduvaatlus- jt matkad
• Ronimine aheraine mägedel, puudel, seintel ja konstruktsioonidel
• Eesti Kaevandusmuuseumi ja Kiviõli Seikluskeskuse seiklused
• Õpi- ja töötoad
• Laste seiklusala
• Saunaseiklus
• Seikluspidu

SeiklusFesti veavad Seiklusmaa suurimad seikluste korraldajad: Alutaguse Matkaklubi, SA Eesti Kaevandusmuuseum, Adrenaator Grupp OÜ, Kiviõli Seikluskeskus, SA Aidu Veespordikeskus. Festivalile lisavad hoogu kümned sõbrad-partnerid Ida-Virumaalt!

Lisainfo ja  tiimide pileteid saab osta arvega, kirjutades: info@seiklusfest.ee
SeiklusFesti koduleht: www.seiklusfest.ee
Eraldi pileteid saab osta siin:  https://fienta.com/et/o/seiklusfest
Ürituse Facebook: www.facebook.com/seiklusfest