« Tagasi

Informatsioon valla lasteaedade kohta

Head lapsevanemad,

Nädalavahetusel on olnud kiired arengud koroonaviiruse leviku osas. Võrreldes reedese seisuga on peaminister võtnud vastu rida täiendavaid keelde ja meetmeid viiruse leviku takistamiseks. Suletud on liikumine Eesti saartele ning taastatud konroll riigipiiril. Samuti suletakse veel suur hulk asutusi nagu spordisaalid, SAP-d, saunad, jne.

Palume kõikidel Lüganuse valla lasteaedade lapsevanematel tõsiselt suhtuda kujunenud olukorda. Valla kriisikomisjon edastas lasteaedade juhtidele reedel, 13.03 kell 10.00 kindlad reeglid, et vältida viiruse võimalikku levikut. Palusime tungivalt alates 16.03 võimalusel jätta lapsed koju. Kes ei saa jätta lapsi koju, palusime lapsevanemtel kinnitada kirjalikult, et nemad ise või nende laps ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud välismaal või kokku puutunud haiguskahtlusega inimestega.

Ikka ja jälle kuuleb kriisikomisjon kahjuks vastutustundetute lapsevanemate poolt välismaalt naasnud laste lasteaeda toomisest! Ei ole adutud olukorra tõsidust, seatakse ohtu ka teiste laste tervis. Lasteaiad on avatud vaid juhul, kui suudame neis ära hoida haigusjuhte.

Vastasel juhul kõik lasteaiad suletakse.

Seoses kujunenud olukorraga annab valla kriisikomisjon veelkord juhised veel töötavate lasteaedade lapsevanematele :

  1. Kellel on vähegi võimalik, palume hoida lapsed kodus ja neid lasteaeda mitte tuua.
  2. Kelle on äärmine vajadus lapsed lasteaeda tuua, kinnitage kirjalikult, et olete olnud kodused, ei ole reisinud ja kokku puutunud teadaolevate viiruse kandjatega.
  3. Need lapsed või lapsevanemad, kes  on reisinud Eesti saartele või ükskõik kuhu välismaale (laeva, lennuki, bussi või mõne muu reisivahendiga, kus on olnud palju inimesi koos) või arvab, et on kokku puutunud viiruse kandjatega :

ON KOHUSTATUD OLEMA KODUS KARANTIINIS 14 PÄEVA JA JÄLGIMA ENDA TERVISLIKKU SEISUKORDA. JÄRGIMA TERVISEAMETI JUHENDEID JA KÄITUMA VASTAVALT.

Ainult meie ise saame takistada viiruse levikut käitudes vastutustundlikult ja järgides Terviseameti juhised.

Lüganuse valla kriisikomisjon