Peotule liikumine maakonnas

 

PEOTULE LIIKUMINE MAAKONNAS 25.,26. ja 27. juunil 2019

 

Tuli külastab oma teekonnal Ida-Virumaa olulisi kultuuriinimesi nii nende elupaikades kui kalmistutel. Tuli liigub nii maa kui vee peal, nii maa all kui mägedes. Tuli liigub Üllar Saaremäe autoga, kes on kaasas ka kõneisikuna.

 

25. juunil kell 10.00 võtame tule üle Jõgevamaalt, Avinurme kiriku ja Elulaadikeskuse õuel Külastame Ants Üleoja kodukohta Tudulinna, Oonurmes, Opaku talus Iisaku kirik, kalmistu - Iisaku koorid, küünalde panek kalmistule (Robert Theodor Hansen „Ema süda"

Mäetaguse Mõisahoone taga puhkpilliorkestri juhi Ott Osula mälestuspingi juures kohtumine puhkpillimängijate ja luuletaja Virve Osilaga Külastame Helga Surva, Jaan Surva, Hirvo Surva kodukohta Atsalamas Illuka kirik- meenutame Alfred Karindit, eesti heliloojat, organisti ja koorijuhti Jõhvi kultuurirahva austamine Jõhvi Kihelkondliku laulupeo kivi juures promenaadil

Narva . Tule tervitus ja simman Raekoja platsil. Tuli ööbib Narvas

 

26. juuni hommikul kell 09.00 liigub tuli mööda jõge ja merd randudes Narva-Jõesuusse

Tule tervitus Narva-Jõesuus

Sillamäe promenaadil, kohtumine tantsuansambliga Suveniir

Toila Laululaval, kohtumine Toila valla kultuurirahvaga Kohtla-Järve Kultuurikeskuse tänupinkide juures. Tänupingid Eike Rõõmusele ja tantsuansamblile „Virulane" .

Kohtla-Nõmme, tule tervitamine Urve Kilgi tänupingi juures Kaevandusmuuseumis maa all ja mägedes, Kivihiies

Suur suvesimman ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing Tule ööbimine kaevandusmuuseumis

Lüganuse külaplats, tänupink koorijuhtidele Priit Pärtna, Velli Sarri, Vija Nappa.

27. juuni varahommikul kell 8.00 liigub tuli Kiviõlisse

Kiviõli Rahvamaja õuel, tänupinkide juures Eino Nurk, Olav Raie, Gennadi Butuzov Tule üleandmine Lääne-Virumaale Uljastel, Meinhard Laksi mälestuskivi juures.