« Tagasi

Teavita abivajajast

Head Lüganuse valla inimesed, varsti on käes ilus jõuluaeg. Selleks, et pühad oleks kõigil rahulikud palume teie kaasabi abivajaja märkamisel.

Kui teil on infot abivajavast eakast, siis andke sellest kindlasti teada telefonil 5191 7910 (sotsiaaltöötaja Eve Uueküla) või e-post aadressil eve.uuekula@lyganuse.ee. Ootame infot eakatest, kellel ei ole lähedasi või kelle lähedased on kaugel  ja kellel oleks vaja abi toidu- või apteegikauba koju toomisel. Pöörduda saavad ka eneseisolatsioonis või karantiinis viibijad, kellel oleks vaja abi toidu- või apteegikauba koju toomisel.

Oluline on märgata abivajavat last, kelle heaolu on ohustatud või kelle puhul on tekkinud kahtlus tema väärkohtlemise, hooletusse jätmise või muu lapse õigusi rikkuva olukorra suhtes. Seadusest tulenev kohustus on teatada abivajavast lapsest kõigil isikutel, kellel on olemas teave abivajavast lapsest. Abivajavast lapsest anna teada valla lastekaitsespetsialistile telefonil 5331 0065 (Evely Kajala) või e-posti aadressile evely.kajala@lyganuse.ee.

Tähtsamaid üleriigilisi infotelefone:

Päästeala infotelefon 1524 (24h). Kui vajad päästealast infot näiteks nõu, kuidas muuta oma kodu turvalisemaks või soovid kutsetunnistusega korstnapühkija kontaktandmeid või sul on küsimus päästevaldkonna kohta ja sa ei tea, kuhu pöörduda, siis päästeala infotelefon töötab ööpäev läbi. Helistada saab nii mobiililt kui ka lauatelefonilt ja hind on paketipõhine.

Sotsiaalkindlustusameti infotelefon 16106 töötab igal tööpäeval kella 09.00 – 17.00. Saab infot, nõustamist, juhendamist sotsiaalkindlustusameti tegevusvaldkonda puudutavates küsimustes (nt pensionid, peretoetused puudega inimeste toetused jne). Isiklike andmete kohta küsimust esitades küsitakse sinu isikukoodi. Helistamise kõne hind on paketipõhine.  

Lasteabitelefonile 116 111 (24h) on nõu andmise, kuulamise ja abistamise teenus. Lasteabisse on oodatud kõik pöördumised, mis on seotud lastega, lapsi puudutavate teemadega või kui on vaja teatada lapsest, kellel on abi vaja. Pöördujateks võivad olla nii lapsed ise kui ka täiskasvanud.  Helistada saab ööpäevaringselt üle Eesti. Kõne on helistajale tasuta ja mobiiltelefonilt saab helistada ka siis, kui kõneaeg on otsas. Soovi korral saab pöörduja jääda anonüümseks. Nõuannet saab küsida ka interneti teel Facebookist ja nutiseadmetest äpina, kasutades mõlemas otsingu sõna „Lasteabi". Veebinõustamine kodulehelt  www.lasteabi.ee ja e-post: info@lastabi.ee.

Ketlin Mõru, sotsiaalnõunik, tel 332 1333, 5349 7060.