« Tagasi

Suurjäätmete äravedu aitab teostada Ragn-Sells

Lüganuse vallas, sh Kiviõli linnas on suurjäätmete vedu korraldatud jäätmeveo osa, mille eest vastutab Ragn-Sells AS. Suurjäätmete tekkimise korral tuleb eraisikul, korteriühistul või ettevõttel esitada jäätmete äraveoks Ragn-Sellsile sellekohane tellimus.

Lüganuse valla jäätmehoolduseeskirja kohaselt on suurjäätmed mööbliesemed, vaibad, madratsid, kardinapuud, kraanikausid ja muu taoline. Suurjäätmete hulka ei kuulu ehitusjäätmed ja probleemtooted (autoromud või nende osad, vanarehvid, elektri- ja elektroonikaseadmeid või nende jäätmeid, pesumasinad, telerid, külmkapid, elektripliidid jms).

Suurjäätmete äravedu on vaja eelnevalt tellida

Kliendil on võimalik suurjäätmetest vabanemiseks esitada sellekohane tellimus Ragn-Sellsile. Tellimust tehes tuleb kirjutada jäätmete ligikaudne kogus ja loend (näiteks diivan, kapp, tugitool või muu taoline). Kui tellimus on esitatud, annab Ragn-Sells teada täpse kuupäeva, millal jäätmetele järgi tullakse, suurjäätmete äravedu toimub üldjuhul kord nädalas teisipäeviti. Niiviisi ei pea jäätmed hoovi või mahutite kõrvale määramata ajaks ootele jääma, vaid tellija saab need kokku lepitud ajaks mugavalt kohale toimetada.

Oluline on aga silmas pidada, et suurjäätmete vedu ei ole mõeldud keldrite või elamute tühjendus-koristuseks. Selleks tuleb jäätmevaldajal tellida eraldi mahuti (7m3-30m3).

Kõige kiirem ja lihtsam viis tellimuse esitamiseks on kasutada Ragn-Sellsi iseteenindust (www.ragnsells.ee/iseteenindus/), kuhu saab hõlpsasti sisse logida nii arvuti kui ka mobiili kaudu. Samuti on tellimust võimalik esitada e-maili tellimus@ragnsells.ee või telefoni +372 60 60 439 teel. Suurjäätmete vedu Lüganuse vallas on tasuline – 1m3 jäätmete vedu on 0,04€ (hind sisaldab käibemaksu), mis tähendab, et näiteks 3m3 suurjäätmeid saab üle anda 0,12€ eest.