« Tagasi

Kulu põletamine ja kuivanud looduse süütamine on seadusega keelatud ning tuleohtlik tegevus

Soojade kevadilmadega paluvad päästjad olla kõigil eriti hoolas lõkke tegemisel. Kulu põletamine ja kuivanud looduse süütamine on seadusega keelatud ning tuleohtlik tegevus. Päästjad juhivad tähelepanu, et kuiv kulu sütib väikemastki sädemest ja sellest võib areneda tulekahju, mille kustutamiseks kulub palju päästjate jõudu ja aega. Kui päästemeeskonnad on hõivatud kulupõlengute kustutamisega, võib viibida reageerimine elude päästmist vajavatele õnnetustele.

Tuletame meelde lõkketegemise reeglid:

Lõket ei tohi kunagi jätta järelevalveta ning enne lõkkekohast lahkumist tuleb veenduda, et see on täielikult kustunud.

Nii lõkke tegemisel kui grillimisel hoia käepärast esmased kustutusvahendid, nt pangetäis vett või liiva või tulekustuti.

Metsas võib lõket teha vaid selleks ette valmistatud ning tähistatud kohtades.

Puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimalusel kivide või mullaga.

Jälgi, et lõke oleks hoonetest, metsast ja põlevmaterjalist ohutus kauguses. Ohutu kaugus sõltub eelkõige lõkke suurusest ja vähim ohutu kaugus igasuguse lõkke puhul peaks olema vähemalt 8 meetrit. Meeste puhul teeb see umbes 10 sammu, naiste puhul umbes 13 sammu.

Tuld võib teha tuulevaikuses või nõrga tuulega. Jälgi ka tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele või taimestikule või et lõkkesuits ei häiriks naabreid.

Lõkke tegemisel tuleb jälgida, et lõkkesuits ja -lõhn ümberkaudseid elanikke ei segaks. Seetõttu tee lõket ainult tuulevaikse ilmaga naabreid mittehäirival viisil.

Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega