« Tagasi

Veel on võimalik registreerida Annetekoda 2019 konkursile

Sel suvel sai alguse esmakordne konkurss-festival Annetekoda 2019, mida korraldavad Eesti Kultuuri Koda ja Muusikute fond PLMF.

Eelvoorud viiakse läbi 24. augustini erinevates kultuuriasutustes üle Eesti ning lõppesitlus-finaal parimatele toimub varasügisel, Tallinnas.
Annetekoja patrooniks on Anne Veski.   


Ees on ootamas Annetekoja eelvoorud 22.08 kell 16.00 Tallinna ja Harjumaa annetele Nõmme Kultuurikeskuses Tallinnas, 23.08 kell 17.00 Valgamaa, Võrumaa ja Viljandimaa annetele Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses ning 24.08 kell 13.00 Ida-Virumaa ja Jõgevamaa annetele Kiviõli Rahvamajas. Registreeruda saab endale sobivasse eelvooru toimumiskohta kuni viimase eelvooruni Kiviõlis.

 

Kõik Eestimaa elanikud sõltumata vanusest on oodatud esitlema oma loomingut ükskõik millisel erialal (rahvakunstid, käsitöö, sport, leiutamine, robootika, muusika, kunst, tants, luule jm). Nii neile, kes juba tegutsevad mõnes valdkonnas kui ka neile, kes pole saanud erinevatel põhjustel siiani oma annet esitleda, avaneb võimalus tutvustada end laiemale publikule, kas üksikesinejana või koos teistega.

Annetekoja looja, Pille Lill räägib: "Andekatele inimestele väljundi leidmine on vajalik Eesti laiapõhjalise kultuuriruumi rikastamiseks ja talendipoliitika kujundamiseks selle kõige laiemas tähenduses" ning lisab, et "meie riigi väiksuse juures ei saa me lubada, et ühegi inimese anne jääks tähelepanuta".

Siiani on toimunud kaks Annetekoda 2019 eelvooru Saaremaal ja Lääne-Virumaal ning sügisel toimuvasse finaali on neljaliikmeline zürii valinud nendest piirkondadest välja kuus ande-esitlust.  

Annetekoja kogu info ja idee kirjeldus on leitav: https://kultuurikoda.eu/uued-algatused/    

Konkurss-festivali toetajate seas on TV3, Selver, Art Decor, Aariber OÜ / Devin Vesi, Eesti Kultuurkapitali ekspertgrupid ja paljud teised.