Lüganuse vallas toimuvad spordiüritused

 

Uudised poksivaldkonnast

Uudised poksivaldkonnast (vene keeles)  
 

Püssi seeriajooks

Püssi linna spordielu toredaks traditsiooniks, mis on kestnud juba üle veerand sajandi, on olnud Püssi seeriajooks.

Püssi Puitlaastplaatide tehase tublide sportlaste eestvedamisel alguse saanud linnajooks kasvas üle populaarseimaks ja tuntuimaks maakondlikuks spordiürituseks. Jooksude sari algab kevadel ja lõpeb sügisel. Seeriajooksu etapid toimuvad erinevates kohtades Püssis ja selle ümbruses, kaasates Kiviõli regiooni ja kogu Ida-Viru spordisõpru.

Aasta jooksul võtab seeriajooksust osa kokku ligi veerand tuhat osavõtjat, parimatel aastatel küündis osavõtjate arv poole tuhandeni. Traditsiooniliselt saab iga seeriajooksust osavõtja vimpli. Üldkokkuvõttes parimaid autasustatakse karikate  ja auhindadega. Kõik etapid läbinud jooksjad saavad sarja lõppedes meene. Seeriajooksu lõpetamine toimub pidulikult kultuurimajas, kus pealtvaatajatele näitavad oma meisterlikkust  linna tantsukollektiivid.

Püssi linnas on traditsiooniks saanud iga-aastane jalgrattamatk, mida on korraldatud juba 2000-ndast aastast alates. Osaleda saavad nii lapsed kui täiskasvanud.Traditsiooniliseks auhinnaks on matkal jalgratas, mis loositakse välja kõigi osavõtjate vahel.

 

Uljaste triatlon 2017 tulemused