« Tagasi

Külalised Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonnast

Saksamaa Liiduvabariigi suursaadiku asetäitja ja majandusnõunik Martin Langer ja Jana Marin suursaatkonna majandusosakonnast  külastasid Ida-Virumaad 08.- 09.01.2019, et saada ülevaadet Ida-Virumaa majandusest ning tutvuda uute projektidega ja väljakutsetega piirkonnas. Külaskäigu raames sooviti kohtuda ka Lüganuse vallajuhtidega, et saada informatsiooni Lüganuse valla ajaloost, majandusest, ettevõtlusest, haridusest, keskkonnateemadest ning tuleviku väljavaadetest.

09. jaanuaril 2019 toimus kohtumine Lüganuse vallamajas. Kohtumisest võtsid osa vallavolikogu esimees Risto Lindeberg, arendusnõunik Anu Needo, vallavalitsuse liige ja noorsootöötaja Angela Tikoft.

Kohtumine oli  ajendatud sellest, et märtsi lõpus on tulemas Eestisse visiidile Saksamaa Baieri liidumaa riigikantselei delegatsioon ja lisaks e-riigi ning digitaliseerimise teemadele soovivad nad käsitleda visiidi raames tööstuse, (taastuv)energia, põlevkivitööstuse, keskkonna ja jäätmekäsitluse, samuti põllumajanduse valdkondade arenguid Eestis.